Przejdź do treści

Ścieżka rozwoju zawodnika

SKRZAT-KINDER

U7 5-7 LAT
G1, G2, H

W tej kategorii wiekowej treningi odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 75 minut. W trakcie zajęć staramy się pracować nad rozwojem i kształceniem u dzieci wszechstronnej sprawności ruchowej. Szkolimy z nastawieniem na zabawy indywidualne i ruchowe z piłką oraz realizujemy zadania w małych grach od 1×1-4×4. Najmłodsi zawodnicy są stopniowo wprowadzani do rozgrywek ligowych oraz kontrolnych, głównie w formie mini-turniejów.

Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w czasie 75 minut. Po stworzeniu w poprzednich latach bazy ruchowej, teraz główny nacisk kładziony jest na koordynację ruchową będącą podstawą dla nauczania i rozwoju elementów technicznych na kolejnych etapach szkolenia. W tej kategorii wiekowej nadal pracujemy nad rozwijaniem zdolności koordynacyjnych, gimnastycznych oraz realizujemy wszechstronne zadania z piłką. Poprzez małe gry poznajemy specyfikę rywalizacji 1×1. Priorytetem dla nas oraz zawodników staje się jakość wykonywania danego ćwiczenia w ramach nauczania podstawowych elementów technicznych. W ten sposób zapewniamy trening optymalny, motywujący, kształtujący i atrakcyjny. Zawodnicy cyklicznie biorą udział rozgrywkach ligowych, meczach kontrolnych oraz turniejach. Najbardziej wyróżniający się otrzymują powołania na mecze w starszej kategorii wiekowej.

ŻAK

U9 8-9 LAT
F1, F2

ORLIK

U11 10-11 LAT
E1, E2

Kategoria Orlik trenuje trzy razy w tygodniu po 75 minut.
Podczas treningów skupiamy się głównie na intensywności, kreatywności, zabawie oraz indywidualizacji. Oprócz ciągłej pracy nad rozwojem umiejętności koordynacyjnych oraz wprowadzania podstawowych elementów technicznych w szkoleniu kładziemy nacisk na percepcję oraz doskonalimy grę 1×1. Wprowadzamy podstawowe elementy z zakresu taktyki indywidualnej. Ponieważ jak wiemy „Piłka nożna to sport, w który gra się umysłem”, staramy się kontrolować również wyniki w szkole, tak aby sam trening nie zaburzał rozwoju intelektualnego dziecka. Z czasem zaczynamy wprowadzać elementy związane z budowaniem modelu gry zespołu takie jak chociażby otwieranie czy budowanie akcji. Zawodnicy rozgrywają regularnie mecze ligowe, kontrolne oraz turnieje. Najbardziej wyróżniający się otrzymują powołania na mecze w starszej kategorii wiekowej.

Kategoria w której trenuje się trzy razy w tygodniu, ale już po 90 minut. Tutaj głównym celem naszych zajęć jest kształtowanie właściwych zachowań w fazach przejściowych A/O i O/A z uwzględnieniem doskonalenia gry na poszczególnych pozycjach. Celem treningów jest racjonalizowanie wszystkich poznanych na wcześniejszych etapach szkolenia zagadnień takich jak: koordynacja ruchowa, percepcja, rozwój cech motorycznych oraz elementy techniczne. W tej kategorii zawodnik rozgrywa regularne mecze ligowe, gry kontrolne i turnieje, które odbywają się w zdecydowanie dłuższym wymiarze czasowym. Najbardziej wyróżniający się mają okazję zostać powołanymi na mecze w starszej kategorii wiekowej.

MŁODZIK

U13 12-13 LAT
D1, D2

TRAMPKARZ

U15 14-15 LAT
C1, C2

Trampkarz, podobnie jak młodzik trenuje trzy razy w tygodniu w czasie 90 minut. W tej kategorii rozpoczynamy pracę nad bardziej rozbudowaną taktyką oraz grą w formacji czy też wprowadzamy specjalistyczny trening siłowy. Doskonalimy technikę i grę progresywną czyli nastawioną na poszukiwanie odpowiednich rozwiązań na boisku. Cele te realizujemy poprzez gry zadaniowe, małe gry, gry w przewagach czy gry na utrzymanie piłki. Z racji intensywnego rozwoju zarówno fizycznego jak i psychicznego charakterystycznego dla zawodników będących w tym wieku zwiększa się również zakres pracy mentalnej, która ma pomóc w kształtowaniu motywacji wewnętrznej, koncentracji, pewności siebie, umiejętności wyznaczania celów, kreatywność oraz wykorzystywania indywidualnych umiejętności dla dobra zespołu. Również w tej kategorii zawodnik rozgrywa regularne mecze ligowe, gry kontrolne i turnieje, które odbywają się w zdecydowanie dłuższym wymiarze czasowym. Ponadto Ci najbardziej wyróżniający się mają szansę dodatkowego treningu w drużynie seniorskiej.