Przejdź do treści

TURNIEJ HALOWY NA KRUPIE 2024 – ROCZNIK 2011

W niedzielę 18.02.2024 w godzinach popołudniowych na Hali Sportowej w Krupskim Młynie odbył się ostatni, tego weekendu Turniej cyklu “Na Krupie”. W młodzikach U-13 wzięły udział drużyny LKS Sparta LubliniecHerkules Kochanowice, Juventus Academy Piekary ŚląskieLKS Śląsk Koszęcin, Stal Zawadzkie, Amator Rudziniec, Naprzód Świbie i AP Krupski Młyn.

Osiem drużyn i nietypowa formuła rozgrywek zagwarantowały obecnym tego dnia na obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wiele emocjonujących momentów. Zawody rozpoczęły się od losowania grup A i B. W tej pierwszej znalazły się zespoły Śląska Koszęcin, Amatora Rudziniec, AP Krupski Młyn i Stali Zawadzkie. W drugiej Herkulesa Kochanowice, Juventusu Academy Piekary Śląskie, Naprzodu Świbie i Sparty Lubliniec.

Pierwszą fazę turnieju rozegrano systemem “każdy z każdym” w wylosowanych grupach. Po rozegraniu wszystkich spotkań fazy grupowej mieliśmy ciekawą sytuację ponieważ aby dokonać rozstrzygnięcia aż 6 drużyn musiało przystąpić do rzutów karnych. Regulamin turnieju zakładał bowiem, że w przypadku takiej samej liczby punktów między dwoma drużynami decydowało bezpośrednie spotkanie, a jeśli w nim padł wynik remisowy to należało przystąpić do serii rzutów karnych (gra do pierwszego błędu). Tym sposobem w grupie A zespół AP Krupski Młyn wygrał starcie z drużyną Stali Zawadzkie, a w grupie B Herkules pokonał Juventus, a Naprzód Świbie Spartę Lubliniec.

TABELE KOŃCOWE FAZY GRUPOWEJ

Grupa A:
1 LKS Śląsk Koszęcin
2 Amator Rudziniec
3 AP Krupski Młyn
4 Stal Zawadzkie

Grupa B:
1 Herkules Kochanowice
2 Juventus Academy Piekary Śląskie
3 Naprzód Świbie
4 LKS Sparta Lubliniec

Poprzez powyższą formę rozstrzygnięć pierwszej fazy gry tj. rzuty karne wszyscy mogli poczuć wyjątkową atmosferę, towarzyszące jej emocje, a turniej nabrał dzięki temu dodatkowej dramaturgii. Niezależnie od rozstrzygnięć każda z drużyn biorących udział w turnieju miała przed sobą jeszcze dwa spotkania.

Rundę finałową rozpoczęto od rozegrania meczów półfinałowych w Lidze Europy (miejsca 5-8) i Lidze Mistrzów (miejsca 1-4), po czym odbyły się mecze finałowe o poszczególne miejsca w klasyfikacji końcowej.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii młodzik:

  1. JUVENTUS ACADEMY PIEKARY ŚLĄSKIE
  2. AMATOR RUDZINIEC
  3. HERKULES KOCHANOWICE
  4. LKS ŚLĄSK KOSZĘCIN
  5. LKS SPARTA LUBLINIEC
  6. NAPRZÓD ŚWIBIE
  7. STAL ZAWADZKIE
  8. AP KRUPSKI MŁYN

W przerwach między meczami zawodnicy biorący udział w turnieju mieli możliwość sprawdzenia się w drugim sporcie, w jakim nasz klub prowadzi szkolenie – Speed-Ball. Jest to lekko nietypowy i coraz bardziej popularny sport rakietowy. Mimo, że początki gier były przepełnione śmiechem ze względu na to, że piłeczka nie chciała się słuchać to jednak po kilku minutach gry u każdego było widać duży progres i coraz większe zaangażowanie. 😀

Nasza drużyna postanowiła pokazać się jako wzorowy gospodarz imprezy i nie robiąc nikomu przykrości rozegraliśmy dobre zawody, wygrywając jedynie serię rzutów karnych o trzecie miejsce w fazie grupowej.
Na pocieszenie zostaje nam fakt rewelacyjnej gry naszej zawodniczki Wiktorii Kuś, która za swoją postawę na boisku została nagrodzona nagrodą indywidualną Najlepszej Zawodniczki Turnieju.

Poniżej prezentujemy szeroką galerię zdjęciową.