Przejdź do treści

Podsumowanie sezonu 2021/2022

Kurz po sezonie już opadł a więc czas na małe podsumowanie.

Jak wszystkim wiadomo sezon 2021/22 zakończyliśmy na pierwszym miejscu, co oznacza awans do ligi okręgowej. Od ostatniego awansu mija 7 lat ( z b klasy do a klasy ). Od ostatniego awansu do ligi okręgowej mija już 26 lat!

Od tego czasu drużyna przeszła, co oczywiste, wiele zmian. Graliśmy większość lat w klasie A, ale również wiele lat spędziliśmy w klasie B.

Co do sezonu to z pewnością był on wyjątkowo trudny. Od samego początku zmagaliśmy się z wieloma kontuzjami. Co szczególnie doskwierało to brak jesienią ale tez na koniec sezonu np. Gawlika. Mocno starał się zastąpić Krystiana Jędrzej Tropper i dzięki czemu nazbierał sporą ilość bramek bo aż 18 . Do tego dołożył 12 asyst co przy zdobyciu 63 bramek daje prawie 50% udziału! Z ofensywnych zawodników sporo jakości dołożył również Zuber. Nie można nic osiągać bez solidnej obrony a tu mielismy najwięcej zmian i problemów. Mimo to drużyna nie traciła wielu bramek. W składzie mogliśmy obserwować aż 27 zawodników!

Sukcesu nie ma również bez zawodników rezerwowych. Nie ma bez zaplecza, którym od wielu lat wspaniale się opiekuje cała rodzina Bartoszków ! Wielkie ukłony dla wszystkich ale szczególnie najwięcej pracy wkłada Piotr oraz Iza… Dziękujemy bo wasza praca jest niedoceniana!

Co do naszych wyników to nasza drużyna była jak na lidera dość gościnna ponieważ zdobyliśmy mniej punktów u siebie (26 pkt) a na wyjeździe (29) czyli łącznie 55 pkt. Zdobyliśmy 63 bramki a straciliśmy 34. Bramki zdobyliśmy 36 u siebie i 27 na wyjeździe a straty wyniosły po 17. Ciężko wskazać najlepszy mecz w sezonie ponieważ było ich kilka i zawsze dotyczyły meczy z czołowymi drużynami. Najgorszych również było sporo, ale chyba najsłabszy to mecz w Ożarowicach. Chyba nie wielu myślało przed sezonem o awansie ( tylko prezes dał takie zadania trenerowi ) ale teraz jednak drużyna wymaga wzmocnienia, nad czym zarząd pracuje.

Sam klub potrzebuje również większego wsparcia finansowego i tu wielka prośba, aby kto tylko może wpisać się jako członek klubu i wspierać nawet nie wielkimi kwotami naszą działalność. Dziękujemy również za sportową rywalizację wszystkim klubom z ligi a szczególnie z Orzeł Nakło Śląskie, Czarni Sucha Góra oraz Orkan Dąbrówka Wielka. Tak wyrównanej walki o awans ciężko sobie przypomnieć Od wielu lat! Do tego walka o utrzymanie do ostatniego gwizdka.